Vaasan Puhelimen uusi keskus Gerbyssä, 1964. Kuva: Rafael Olin. SLS/Rafael Olins fotosamling

Yhteystiedot

Meillä on toimisto sekä Helsingissä että Vaasassa.

Helsingin toimisto on avoinna arkisin klo 9–16. Tavoitat meidät puhelinnumerosta +358 9 618 777 ja sähköpostilla osoitteesta info@sls.fi.

Arkiston asiakaspalvelun aukioloajat Helsingissä ja Vaasassa löydät täältä.

Arkisto

Kysymyksiä arkistoaineistoista tai tutkijasalivierailusta?

Tutkimus

Kysymyksiä stipendeistä, apurahoista tai palkinnoista?

Kustantamo

Kysymyksiä julkaisuistamme?

Kansanmusiikki

Kysymyksiä kansanmusiikista tai kansantanssista?

Vuokra-asunnot

Kysymyksiä vuokra-asunnoista? Ota yhteyttä: Isännöintitoimisto Estlander & Co

Johtoryhmän yhteystiedot

Björn Teir

toimitusjohtaja
+358 50 553 51 08
bjorn.teir@sls.fi

Rosita Wiberg

toimitusjohtajan assistentti
+358 50 522 7176
rosita.wiberg@sls.fi

Patricia Berg

julkaisujohtaja
+358 41 548 8222
patricia.berg@sls.fi

Christer Kuvaja

tutkimusjohtaja
+358 40 152 2314
christer.kuvaja@sls.fi

Kristina Linnovaara

arkistonjohtaja
+358 40 168 8088
kristina.linnovaara@sls.fi

Jonas Lång

kansliapäällikkö
+35845 657 7422
jonas.lang@sls.fi

Marika Mäklin

viestintäjohtaja
+358 40 739 0149
marika.maklin@sls.fi

Ninny Olin

talousjohtaja
+358 40 765 8774
ninny.olin@sls.fi

Jennica Thylin-Klaus

strategiajohtaja
+358 50 343 4750
jennica.thylin-klaus@sls.fi

Nina Stark

johdon assistentti
+358 40 561 8518
nina.stark@sls.fi

Puhelinvaihde

Puhelinvaihteemme on auki maanantaista perjantaihin klo 9–16.

+358 9 618 777
     info@sls.fi